niedziela, 21 czerwca 2026

Zaproszenia na Chrzest.

 Przerwa od Bloga, ale nie było przerwy od robótek ręcznych. Postaram się systematycznie dodawać kolejne rzeczy, które wyszły spod mojej ręki.

Na pierwszy ogień idą zaproszenia, które wykonałam na Chrzest Święty mojej córki Sary w tamtym roku. 🥰🥰 Miało byś słodko, miało być różowo i miało być w jasnych kolorach.

Myślę że wyszły dość nieźle.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🥰🥰😊😊🫶😊😊🥰🥰








poniedziałek, 19 maja 2025

Duże rzeczy, małe powroty....

Witajcie Kochani☺️☺️
Od jakiegoś czasu zbieram się na powrót tutaj. I jestem 😉😉 długo mnie tu nie było, ale był to też czas trochę szczęśliwy, trochu ciężki i wiele się wydarzyło. A cały powód tego zamieszania ma na imię.... SARA.❤️❤️
Tak, tak cisza nastąpiła po zajściu w ciążę, był to dla mnie ciężki czas, dużo dni gdzie czułam się słabo i źle, ale nie można było się poddać i trzeba było się nie poddawać, bo dom, bo Krystian w domu i nie można zawieść.🫣🫶🫣
Finał naszej przygody miał miejsce 03 02.2025r. Mamy śliczna, piękna córeczkę, która przyszła szybciej na ten świat niż miała, ale jest zdrowa, pięknie rośnie i oby tak było. 💓💓
Bardzo mi brakowało xxxx, ale jestem trochę przesadna 😁🙆😁 i nie haftowałam przez całą ciążę. 😔😉 Po porodzie jestem z powrotem już pierwsze prace zrobiłam, niedługo zamieszcze i się pochwalę. 
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i ściskam.

poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Rękodzieło i przysłowia albo...2; Coś prostego - marzec 2024

 Witam Was serdecznie w ten piękny poranek.

Pół nocy myślałam co zrobić, bo uparłam się, że na obie zabawy zrobię zakładkę z jajkami. Pasowała mi idealnie bo i do przysłowia z igłą i do ufoka, który zaczęłam w tamtym roku i nie skończyłam.
Niestety nie jest jeszcze skończona😔😔, a dziś wybił 1 kwietnie i wtedy przypomniało się, że mam coś jeszcze co równie dobrze nada się do obu zabaw 😉😉


Oto Pikachu :):)
Stworzony był dla koleżanki w zeszłym roku.




Trud tej pracy polegał na monotonii jednego koloru, ale efekt wynagradza to. 😉😉

Pracę tę dedykuje do dwóch zabaw, mimo że późno je wstawiam, mam nadzieję że będą przyjęte.

Pierwsza to zabawa u Splocika: Rękodzieła i przysłowia albo...2

Przysłowia na marzec
1. Przysłowie 
Nie z każdego drzewa można zrobić flet.
2. Cytat 
Kobiety przypominają krawcowe: "szyją grubymi nićmi", "haftują", a czasem "robią z igły - widły". - Magdalena Samozwaniec
Z cytatu praca masuje zarówno do słowa "haftują" jak i igły 😀 
 
 
Kliknij w banerek, albo TUTAJ aby obejrzeć galerię i inne piękne prace w zabawie☺️


 


Druga zabawa u Reni to: Coś prostego - ufokowego
Praca ta pasuję ze względu na to że nie była jeszcze pokazywana.


Kliknij w banerek, albo TUTAJ aby obejrzeć galerię i inne piękne prace w zabawie☺️






niedziela, 31 marca 2024

Małe dekoracje - marzec 2024

Zgodnie z zapowiedzeniem powstała kolejna skrzyneczka ☺️☺️ 
Jest nieco większa od poprzedniej, ale z tym samym motywem☺️☺️ chyba spodobał mi się ten kwiat☺️☺️ 






Skrzyneczka pasuje do zabawy u Splocika oczywiście na miesiąc marzec.
 

Kliknij w banerek, albo TUTAJ aby obejrzeć galerię lutową i piękne prace z poprzedniego miesiąca w zabawie☺️

Pozdrawiam i dziękuję za każde odwiedziny i komentarz☺️☺️

 


Wesołych Świąt

Najlepsze Życzenia ☺️☺️

Powstań z grobu Jezu Chryste,
Oczyść nasze serca nieczyste.
Połóż na nich Boskie ręce,
by nigdy nie zdradziły Cię więcej.
Wlej w duszę promień nadziei
w usta włóż słowa prawdy,
by nikt nie powiedział, żeś Zmartwychwstał
na darmo, by już nikt nie zwątpił
w Ciebie, jak wtedy w przesądzony czas.

Śmigus-dyngus!
Naszym polskim obyczajem
w wielkanocny poniedziałek
oblewamy się nawzajem.
Miły zwyczaj śmigus-dyngus!
Bo pośród życzeń radosnych
przynosi nam w podarku
uśmiech kolorowej wiosny.

Wszystkiego Wielkanocnego Kochani🐰🐰







sobota, 30 marca 2024

Zabawa z Coricamo i Klubem Twórczych Mam 2024 - finał.

 Kochani udało mi się❤️☺️❤️

Już wczoraj widziałam wyniki, ale tak się cieszyłam, że na blogu dziele się z Wami dzisiaj. Udało mi się w zabawie z Coricamo i Klubem Twórczych Mam zająć III miejsce.🎉

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i sukces, że moje prace zostały zauważone i wyróżnione na tle innych tak pięknych pomysłów i wykonań💐💐

Niby jeden wzór, a ile pomysłów na jego wykorzystanie można stworzyć. 

Wszystkim serdecznie gratuluję udziału. ❤️❤️


Banerek zajmie honorowe miejsce na stronie głównej ❤️❤️


Link do podsumowania konkursu i galerii wszystkich pięknych prac znajdziecie

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie komentarze.🥰☺️☺️









poniedziałek, 25 marca 2024

Zabawa z Coricamo i Klubem Twórczych Mam 2024 - gotowe prace.

 Czas na pokazanie gotowych prac. 💟

Powstały dwa kurczaczki według wzoru Coricamo. Wyszyty nićmi Ariadna.😊😊

Umieściłam oba wzory w drewnianej ramce, która pomalowałam na niebiesko z elementami bieli. 💙

Myślę że wyszło całkiem nieźle❤❤

Do kolekcji dołączy jeszcze baranek, ale jest jak narazie zrobiony w połowie.😊😉








Dziękuję za wszystkie komentarze ☺️ i gratuluję wszystkim pięknych prac❤️❤️
Prace innych osób można zobaczyć TUTAJ


środa, 20 marca 2024

Zabawa z Coricamo i Klubem Twórczych Mam 2024 - postępy

 Czas pokazać jakie postępy poczyniłam w zabawie☺️

A więc jeden kurczaczek już wyszyty, drugi robi postępy ☺️ w rzeczywistości są ładniejsze niż zdjęcie pokazuje. ☺️☺️

Doszły też zamówione przeze mnie "ramki", już czekają na obróbkę, zobaczymy co z tego mojego wymyślania wyjdzie☺️☺️




Zapraszam do obejrzenia postępów innych osób


Dziękuję za wszystkie komentarze☺️☺️

czwartek, 7 marca 2024

Zabawa z Coricamo i Klubem Twórczych Mam 2024 - przygotowania

Jak już pisałam dołączyłam do zabawy z Klubem Twórczych Mam i Coricamo, do haftu wzorów Wielkanocnych.

Poniżej pierwsze zdjęcia z przygotowania 🥰🥰

Na pierwszym ogień u mnie kurczaczek z skorupce.

Mam w planie wyszyć wszystkie wzory, zobaczymy jak się będzie miała do tego praktyka 😁😁

Mam taką zasadę że laminuje wzory, wtedy mniej się niszczą i dłużej mogę z nich korzystać.

Pozdrawiam ciepło ☺️☺️




Poniżej przypomnienie zasad zabawy.

Oraz pierwsza galeria z przygotowaniami do zabawy.




poniedziałek, 4 marca 2024

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty....

 Teraz może trochę bardziej prywatnie, bardziej o sobie.❤

Zaczęło się od zaplatania bransoletek z muliny. Uwielbiam prace ręczne, lubię haft, decoupage, quilling, teraz próbuje robienia świec, mam w planach jeszcze szydełkowanie, wypalanie w drewnie i zobaczymy co jeszcze mi do głowy przyjdzie.😎😁😎😍

Jednak jest to jedna z moich pasji, najczęściej rozwijana w sezonie jesienno - zimowym.💨

Druga pasją jaka kocham jest ogród 💚 Mąż mi mówi, że jakby mi zabrać ogród to jakby mi odciąć tlen. Ogród miała moja prababcia, potem babcia, teraz rządzi tu mama, a ja wprowadzam ciągle udoskonalenia, przeróbki i próbuje stworzyć go tak, aby cieszył i było w nim coraz mniej pracy😆

Śmieje się, bo to nie takie proste. Jednak coś się tam udaje i z roku na rok widzę jak niektóre zajęcia które jeszcze kilka lat temu zajmowały nam kilka dni teraz robimy w dzień. ❤

Mamy w ogrodzie podział. To mama zajmuje się kwiatami, tymi wieloletnimi, bylinami i jakie tam jeszcze ma😁 Ja się na tym słabo znam, ale coś mi do głowy próbuje wbić 😅

Ja za to jestem od cięcia, to ja tnę parkan wzdłuż ogrodzenia (z pomocą męża, bo ktoś drabinę musi trzymać)😊, ja tnę wszystkie krzaki, na wiosnę i jesień tnę wszystkie drzewa w naszym ogrodzie. Przez kilka lat położyłam około 16 ton kostki granitowej - w sumie wymurowałam mamie wszystkie obrzeża rabat, wymurowałam schody. Ja obmyślam konstrukcje pergoli - mąż wprowadza techniczne poprawki i realizujemy. Przerobiliśmy też z folii i zrobiliśmy szklarnię, a warzywnik cały przerobiłam na skrzynię. Poniżej kilka fotek mojego wcale nie małego ogrodu. 😉😁

Kiedyś pokaże jak wygląda szklarnia i warzywniak. Teraz główna część ogrodu i krokusy, które tak pięknie kwitną.

Cały weekend który minął, całą wiosnę, lato i większość jesieni spędzam właśnie tu💚💙💗

Fotki są z wczoraj, na razie duży bałagan, mama zaczęła już wycinać, jeszcze obraża nie obmiecione. ☺

Jak się spodoba wstawię kolejne zdjęcia, jak będzie już porządek ☺️☺️ uwielbiam moment jak jest wszystko posprzątane po zimie, drzewa są obcięte i pobielone 🥰❤️❤️🥰

Życzę udanego tygodnia Kochani.☺️☺️

Gdybym Was zainteresowała, chcielibyście zobaczyć nasze poczynania, małą historię albo jak to wygląda mój ogród jak kwitnie 💚 to zapraszam: 

https://www.instagram.com/aniville_garden?igsh=bGZyNHR3ejA1bHE5